Temel Değerlerimiz

#

 

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Miera Ailesi olarak işimizi ve iş arkadaşlarımızı çok seviyoruz ve değer veriyoruz. Bu yaklaşımımızı korumak için yıllar içinde edindiğimiz deneyimlerimizden sonuçlar çıkardık. Başarımızın ve işteki mutluluğumuzun hangi tutum ve davranışlarımıza bağlı olduğunu gözlemledik. Bunları yazılı hale getirerek Miera ailesinin işe bakış perspektifini yansıtmak istedik.

Bu ilkeler, Miera Ailesi olarak başarı ve mutluluğu yakalamamızı sağlayan minimum davranış standartlarını tanımlamaktadır. Miera bünyesinde olan her arkadaşımızdan bu etik ilkelere uyması beklenmektedir. Bu ilkeleri belirleyip, bunu ilişkinin bir parçası yaparak, bizim için önemli olan ortak değerlerimizin korunması konusunda kritik bir rol aldığımız bilincini kabul etmekteyiz.

 

 • Süreç - Sonuç Odaklıyız

İşleri en son, teslim zamanlarından önce tekrar kontrol ederiz. Bu şekilde kontrollü çalışmak, yanlış yapıp düzeltmek için harcayacağımız zamandan ve yaşayacağımız itibar kaybından daha az maliyetlidir.

 

 • Amacımıza Ulaşma Bilinci İle Çalışırız

Resmin bütününü görmek işimize nitelik katar. Neyi niçin yaptığımızı öğrenmek için ‘Bu işin bizim için faydası nedir? ‘ diye sorarız. Böylece bize neyin engel yarattığına ve neyin fayda sağladığına net karar veririz. 

 

 • İşimizi Geliştirmek İsteriz

Öğrenmeye açığızdır. Anlamadığımız yer çok basit de görünse sorarız. Sormamız işe değer verdiğimizi gösterir. Biz işimize değer verirsek, işimiz de bize aynı oranda geri dönüş yapacaktır.

 

 • Müşteri Memnuniyetini Ön Planda Tutarız

Müşteriler ile ilişkilerimizin uzun süreli olması bizim için önemlidir. Bu yüzden onların performansını artıracak değerler katmak önceliğimizdir.

 

 • İnsana Değer Veririz

Hoşgörümüz ilkelerimizle iş yapan arkadaşlarımıza her zaman açıktır. Kurduğumuz ilişkilerin uzun soluklu olmasını isteriz. Bunun için dürüstlük vazgeçilmezimizdir.

 

 • Dürüst ve Güvenilir İlişkiler Kurarız

Ekip arkadaşlarımız ve müşterilerimiz arasında geliştirdiğimiz bağlılık zinciri hissettiğimiz güven duygusu ile kuvvetlenir. Bu duygu ile hiçbir şekilde rüşveti, yolsuzluğu, haracı, kayıtlarda sahtekârlığı veya şüpheli ödemeleri kabul ya da teklif etmeyiz. 

 

 • Kurallar ve Esneklik Arasında Denge Kurarız

İş önemli, ancak biz de önemliyiz. Sahada formamız ıslanmışsa içimiz rahat olsun, bize düşeni yapmışızdır. Gereksiz telaşın panik yarattığını biliriz, panik ise hata yaptırır.

 

 • Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz

Organizasyonel yapı, finansal performans ve iş faaliyetlerimizin bilgilerini yasalara uygun olarak üçüncü kişilerle paylaşırız. Her birimiz yaptığımız işin sonuçlarını üstleniriz.

 

 • İşimizi Yaparken Eğleniriz

İnsan yanında rahat olduğu insanlarla sevdiği bir şeyi yaptığında eğlenmeye başlar. İnsanlar ancak düşüncelerini samimiyetle ifade edebildikleri ve olduğu gibi kabul edildikleri ortamlarda rahat olurlar. 

 

 • Rakiplerimizi Ciddiye Alırız

İşimizdeki dürüstlük rakiplerle olan ilişkilerimize de yansır. Rakiplerimizin gizli bilgilerini alıp kullanmaya çalışmayız. Onların işindeki başarılarından ve çalışmalarından ilham alır, lider olmak için mücadele ederiz.

 

 • Mütevazı İş Yaparız

Bu ilkeleri işe yansıttığımızda başarının bizi yakaladığını görürüz, bu durumda da mütevazılığı elden bırakmayız. Önemli olanın bu başarının sürdürülebilirliği olduğunu biliriz.

 

 • Ailelerimiz Bizim İçin Değerlidir

Mutlu insanların mutlu aile hayatları olduğunu biliyoruz. Çeşitli kültürel değerlerimizin ailemiz vasıtasıyla bize aktarıldığının farkındayız.

 

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNDEKİ SON TRENDLER

BLOG SAYFASINA GİT