Miera Bilgi Teknolojileri
Light Dark

Projem Var

Detaylı bir teklif istiyorum.

Acelem Var

Hızlı bir teklif istiyorum.

Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri

BULUT HİZMETLERİ

Hem AWS, Azure, Google Cloud gibi global ölçekli dünyanın en büyük servis sağlayıcılarının platformlarıyla hem de yurtiçinde yerleşik bulut iş ortaklarımızla müşterilerimize bulut hizmetlerine geçiş konusunda yardımcı oluyoruz. Genel Bulut (Public Cloud), Özel Bulut (Private Cloud) ve Hibrit Bulut (Melez Blulut) hizmetlerimizle talebinize uygun çözümler üretiyoruz. Projelerinizin ihtiyaç duyduğu güç, hız, kapasite ve tam kontrol edilebilir kaynak sistemleri ile Bulut Sunucularımızı hizmetinize sunuyoruz.

Kurumların büyüklüğü ve kapasitesinden bağımsız olarak aşağıdaki bulut hizmetlerini sunuyoruz:

 • Veri Yedekleme
 • Depolama
 • İş Sürekliliği
 • Uygulama
 • BT Altyapısı
 • Sanal Veri Merkezi

Bulut çözümleriyle kurumara, esnek, ölçeklenebilir, kullandıkça öde modeliyle yüksek performanslı altyapı, uygulama platformu ve kurumsal çözümler sağlamaktayız. Bulut hizmetlerimiz genel olarak 3 farklı çeşide sahiptir. Bu hizmetler; IaaS (hizmet olarak altyapı), PaaS (hizmet olarak platform) ve SaaS (hizmet olarak yazılım) bulut katmanlarıyla dilerseniz altyapısal, platform ve kurumsal çözümlerle işletmenize kolaylıkla çözüm ve hizmet sağlayabiliriz.

CI/CD süreçlerinin kullanılarak bulut kaynak dağıtımlarının yapılması ve bu kaynakların optimize edilmesi süreçlerini kapsayan Bulut Otomasyon hizmetlerimizi de mutlaka görmelisiniz.

 

BULUT YÖNETİMİ GÜVENLİK HİZMETLERİ

 

Bulut Yönetimi Güvenlik Hizmetlerimiz ile kurumunuzun kullandığı bulut tabanlı altyapıyı, çalışan uygulamaları ve bulut ortamında tuttuğunuz kurumsal verilerinizi kalıcı siber tehditlerden korumak ve güvende tutmak bütünleşik çözümlerimizle mümkün. 

Kullanmakta olduğunuz Bulut teknolojisinde yer alan bir güvenlik açığı siber saldırganları harekete geçirebilir, bunun sonucunda da üçüncü parti veri depolama hizmetleri, kullanıcı denetimlerinin uygunsuzluğu, DDos saldırıları, kötü amaçlı yazılımlar ve kimlik avı gibi nedenlerden dolayı güvenlik ve gizliliğin risk altına girmesi mümkündür. 

Temelde bulut güvenliği, kullanıcı ve cihaz kimlik doğrulaması, veri ve kaynaklar üzerinde erişim kontrolü ve veri gizliliği koruması sağlayan ve kurumların kullanıcıları bulut tabanlı tehditlere karşı korumasına yardımcı olur. Ağırlıklı olarak yetkisiz erişimi önlemek için yetkilendirme süreçleri, veri şifreleme ve çok faktörlü kimlik doğrulama gibi veri merkezli bir yaklaşım tercih edilir. Hangi hizmet modeli çerçevesinde bulut hizmeti aldığınız ise tarafların güvenlik sorumluluklarını doğrudan etkiyen önemli bir noktadır.

Bulut Hizmetleri Güvenliği için aşağıdaki hizmetleri sağlıyoruz:

 • Kullanıcılarının hangi bulut platformlarına ve hizmetlerine eriştiğini ortaya çıkarmak,
 • Bulut altyapısının yönetim arayüzlerine kimlerin (IP adresi ve kullanıcı) erişebildiğini düzenli aralıklarla kontrol etmek,
 • Kurumunuzun yüksek siber risklere maruz bırakılıp bırakılmadığını ve varsa risklerin uygun şekilde değerlendirilip gerekli önlemlerin alınıp alınmadığını anlama,
 • Kurumu istemeden riske sokan siber saldırıları ve kullanıcı eylemlerini tespit etmek için bulut bilgi işlem etkinliğini izleme,
 • Siber saldırganların ve diğer yetkisiz kullanıcıların hassas verilere ve kaynaklara erişmesini önleme,
 • Yedekleme konusunda gerekli tedbirlerin alındığını teyit etmek, eksiklikleri gidermek,
 • Log ve izleme yapısının kurulduğundan ve etkinliğinden emin olma,
 • Kullanıcıların bulut tabanlı hesaplarını ele geçirmeye karşı koruma tedbirlerini alma,
 • Verilerin şifreli tutulup tutulmadığının kontrol edilmesi, veri sızıntılarına karşı gerekli tedbirlerin alınması,
 • Güvenlik ve uyumluluk ilkelerini uygulamaya alma,

MİERA olarak, bulut kullanımınıza ve hizmet aldığınız ortama yönelik ayrıntılı bir güvenlik analizi yaparak size aldığınız hizmet ortamı ile ilgili bir skorlama ve ayrıntılı rapor sunuyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı olarak görüşmek ve bilgi almak isterseniz bizi arayabilir veya miera.satis@miera.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

BT Çözümleri

 

BULUT STRATEJİ PLANLAMA HİZMETLERİ

 

Bulut Bilişim Strateji Planlama hizmeti, kurumların mevcut altyapılarının, sistemlerinin, servislerinin, iş süreçlerinin incelenmesi ve fayda/maliyet oranı gözetilerek bulut bilişim dünyasına ne şekilde girmeleri gerektiğinin, avantajların, dezavantajların ve diğer teknik detayların incelenerek raporlandığı özel bir hizmet türüdür.

Bulut sağlayıcılığı yapan global öncü firmalar, sürekli çıkardıkları ve iyileştirdikleri hizmetleri ile farklı opsiyonları müşterilere sunmaktadır. Doğru katmanda, doğru hizmeti, doğru teknolojiyi, hizmeti seçmek, bu teknoloji ve servislere geçişi sorunsuz yapmak, sonrasında da doğru işletmek çok önemlidir. Eğer sizde Bulut ortamlarını kullanmak ve doğru planlama yaparak doğru adımı atmak istiyorsanız MİERA olarak size uçtan uca çözüm sunarak yardımcı olmak için yanınızdayız.

Uzman ekibimiz ve değerli iş ortaklarımızla birlikte en doğru Bulut geçiş stratejinizi oluşturmak, dijital dönüşümünüze destek olmak ve kurumunuza en uygun yol haritasını belirliyor, altyapınızı, teknolojinizi, iş ihtiyaçlarınızı ve süreçlerinizi, uygulamalarınızı sorunsuz bulut geçişleri için hazırlıyoruz. Buluta geçiş riskini, karmaşıklığını ve süresini en aza indirecek tedbirleri alıyor, mevcut altyapınızdaki güvenlik açıklarını belirleyip değerlendirerek ilk aşamada engellerin ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyoruz.

Bulut tabanlı teknolojideki deneyimimiz ve uzmanlığımız, işletmenizin Bulut teknolojilerini tüm potansiyeli ile kullanmanıza ve en üst düzeyde faydalanmanıza olanak sağlar.

 

BULUT ALTYAPI, SUNUCU ve PLATFORM HİZMETLERİ

Kurumların ihtiyaçlarına uygun olarak sağladığımız bulut hizmet modelleri ana hatları aşağıdaki gibidir:

 • Hizmet olarak Altyapı (IaaS),
 • Hizmet olarak Platform (PaaS),
 • Hizmet olarak Hazır Yazılım Kiralama (SaaS),
 • Hizmet olarak Felaket Kurtarma (DRaaS),
 • Hizmet olarak Ağ (NaaS),
 • Hizmet olarak Yedekleme (BaaS)

Hizmet Olarak Altyapı (IaaS)

Hizmet olarak altyapı (IaaS) hizmeti, genel olarak kurumların mevcut bilişim teknolojileri ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş, gerektiğinde işlem gücü, depolama ve ağ altyapısı sağlayan, kullandıkça öde modeliyle çalışmakta olan bulut tabanlı bir hizmettir. Yani sahip olduğunuz hizmet aboneliğini size yetmediğinde yükseltebilir veya ihtiyacınız kalmadığında düşürebilirsiniz.

Bu hizmet ile, işletmeler fiziksel altyapının bakım maliyetini düşünmeden, istedikleri işletim sistemini ve istedikleri uygulamaları çalıştırma özgürlüğüne sahiptir. IaaS hizmetimizle müşterilerimize bulut ortamında barındırılan sanal makineler, veri merkezleri, ağlar ve diğer IT kaynaklarını sunuyoruz (Amazon Web Services (AWS), Google Compute Engine (GCE) ve Microsoft Azure bulut (cloud) tabanlı altyapı hizmetleri vb.)

MİERA’nın ve iş ortaklarımızın konusunda yetkin ekipleri tarafından yedekli bir yapıda kurulan ve yönetilen bir hizmet sağlıyoruz. Hizmet kapsamımız içerisinde sistemlerin hazır bir şekilde kurulumu tamamlanarak sizlere teslim edilmesi, tüm altyapı hizmetinizin bakım ve güncelleme süreçleri ve yönetimi, sistemlerinizin kesintisiz olarak çalışmasını sağlamak için proaktif izleme (monitoring) hizmeti bulunmaktadır.

Hizmet Olarak Platform (PaaS)

Hizmet olarak platform (PaaS) hizmeti, basit uygulamalardan gelişmiş kurumsal uygulamalara kadar kurumunuz bünyesinde bulunan her uygulamayı ihtiyaca göre servis etmenize olanak tanıyan kaynakların yer aldığı bir bulut ortamı sağlama hizmetidir. IaaS'ın daha fazla gelişmiş ve özellikli hedeflere yönelik olan platformu olarakta özetlenen bu ortam, uygulamaların hızlı, basit ve uygun maliyetli geliştirilmesini, test edilmesini ve entegrasyonunu sağlar.

PaaS, altyapının (sunucular, depolama ve network) yanı sıra ara yazılım, geliştirme araçları, iş zekası hizmetleri, veritabanı yönetimi, sistem yönetimi ve güvenliğe yönelik çözümleri de kapsamaktadır. PaaS kullanıcılara uygulama geliştirecekleri, uygulamaları yönetecekleri ve sunacakları bir bulut ortamı sağlar. Sunduğumuz PaaS hizmetimiz ile barındırmayla birlikte uygulama geliştiriciye yalıtılmış bir kurulum, test ortamı, işletim sistemi, bakım ve güncelleme desteği de sağlıyoruz.

Hizmet olarak Hazır Yazılım Kiralama (SaaS)

Hizmet olarak Hazır Yazılım Kiralama (SaaS) hizmeti, bulut sağlayıcıların kurumlara ve son kullanıcıya web tabanlı uygulamalar sunmasına olanak sağlayan, abonelik modelinde çalışan, hizmet paketlerine göre sınıflandırılan, aylık ya da yıllık bazda, kullandıkça öde modelinde ödeme yapılabilen bulut uygulamaları için hizmet ve servis altyapısı sağlayan bulut bilişim ürünüdür.

Türkiye’de SaaS modelinde sağlanan hizmetlere gelince, en iyi örnekler Microsoft Office 365, Google Apps, Dropbox, Paraşüt, Akıllı IK vb. birçok yazılımı gösterebiliriz. Ayrıca e-posta ve dosya paylaşım hizmetleri de verdiğimiz SaaS hizmetleri olarak en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Ayrıca, son zamanlarda CRM ve ERP gibi çözümlerde SaaS hizmet kataloğumuzda yer almaya başlamıştır.

MİERA’nın ve iş ortaklarımızın konusunda yetkin ekipleri tarafından yedekli bir yapıda kurulan ve yönetilen bir hizmet sağlıyoruz. Hizmet kapsamımız içerisinde çok çeşitli yazılımların desteği, periyodik güncelleme ve bakım destek hizmeti, yardım masası ve teknik destek hizmeti bulunmaktadır.

Hizmet olarak Felaket Kurtarma (DRaaS)

Hizmet olarak felaket kurtarma (DRaaS) hizmeti, bir felaketin ardından BT altyapısına erişimi ve işlevselliği yeniden kazanmak için tamamı SaaS çözümü aracılığıyla bir kuruluşun verilerini ve BT altyapısını üçüncü taraf bir bulut bilişim ortamında yedeklemesine ve tüm DR operasyonunu işletmesine olanak tanıyan bir bulut bilişim hizmet modelidir.

MİERA, sağladığı hizmet ile kurumunuza ait tüm verilerin, IT alt yapısının güvende olmasını, olası bir felaket ya da siber saldırı durumunda çalışmasını sağlayacak şekilde, bulut ortamında verilen sanal sunucular, disk alanları ve network birleşenleriyle beraber Olağanüstü Durum merkezine kopyalanmasına, yedeklenmiş altyapı ve verilerinize sorunsuz erişmenize imkân sağlar.

Hizmet olarak Ağ (NaaS)

Hizmet olarak Ağ (NaaS) hizmeti, kurumların bulut hizmeti sağlayıcılarından ağ hizmetleri kiralayarak kullanabildiği, tamamen bulut bilişim ve yazılımı kullanılarak oluşturulan ağ altyapısı içeren bir bulut hizmeti modelidir. Abonelik temelinde ağ işlevselliği sunan network hizmetleri ile donanım tabanlı VPN’ler, MPLS bağlantıları, firewall, load balancing gibi birçok donanım hizmetinin yerini de alarak kolayca kullanım sağlamış olursunuz.

NaaS hizmetimiz ile kurumlara ihtiyaçlarına paralel olarak kolayca ölçeklenebilen, kullandıkları oranda hizmet bedeli ödedikleri, maliyetlerini kontrol edebildikleri bir ortam sağlıyoruz.

Hizmet olarak Yedekleme (BaaS)

Hizmet olarak Yedekleme (BaaS) hizmeti, kayıp, ihlal veya felaket durumunda kurumunuza ait hayati verilerinizi korumanıza yardımcı olan bulut tabanlı bir yönetilen güvenilir yedekleme ve kurtarma hizmetimizdir. Tüm hayati ve önemli verilerinizi, tüm veri envanterinizi size özel bulut platformunda kolayca yedekleyin ve yalnızca kullandığınız kadar ödeyin. Yedeklerinize ve replikalarınıza istediğiniz her cihazdan ulaşın veya paylaşıma açın.

Size uygun veri yedekleme çözümlerimiz ve bulut hizmetlerimiz için bize ulaşın.

 

BULUT ALTYAPI İZLEME HİZMETLERİ

 

Sağladığımız Bulut Altyapı İzleme hizmetimiz ile, teknoloji platformunuzun bütünlüğü hakkında kritik bilgiler edinebilir ve size daha düşük maliyetli yönetilen destek sağlayabiliriz. 7×24 ağ izleme hizmetimiz sayesinde performans sorunlarıyla ilgili uyarılır, fiziksel, sanal, hibrit ve bulut altyapı ortamlarınızdaki hataları yönetmeye, kritik sistemlerinizin yüksek kullanılabilirliğini sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

Sistemlerinizi izleme hizmeti aşağıdakileri kapsar fakat sadece bunlarla sınırlı değildir:

 • Sunucu ve veritabanı izleme,
 • Yedekleme ve veri depolama altyapısı izleme,
 • İş istasyonları, dizüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar,
 • Hizmetlerinizin yönetilmesi ve önceliklendirilmesi,
 • Ağ altyapısı ve bant genişliği yönetimi,
 • Güvenlik altyapısı izleme,
 • Problem anında çözümü hızlandırmak için Olay ve Hizmet yönetimi taleplerinin alınıp işletilmesi,
 • Yazılım, uygulama izleme,
 • Haftalık bazda bilgilendirme ve raporlama hizmeti

 

FİNANS BULUTU HİZMETLERİ

 

Güçlü iş ortaklarımızla birlikte bulut tabanlı altyapılara geçiş yapmak isteyen finansal kuruluşlara gerekli altyapıyı sağlayarak tüm iş süreçlerin hızlı ve güvenilir şekilde yönetilmesine yardımcı oluyoruz. Sağlanan Finans Bulutu altyapısı tamamen yurtiçindeki veri merkezlerinde konumlanırken, finans dünyasının ihtiyaçlarına ve regülasyonlarına uygun biçimde tasarlanmıştır. BDDK, BTK, Merkez Bankası ve SPK denetimlerine uygun veri merkezi Belgelendirme ve destek, IS0 27001 ve 22301 uyumlu süreçler, KVKK ve GDPR uyumluluğuna sahip çözümümüzle kurumlara güvenli ve regülasyonlara uyumlu bulut hizmeti sağlıyoruz.

CRM’den ERP’sine, iş zekasından, raporlamasına kadar birçok hem yerel hem de global olarak en çok tercih edilen uygulama, platform, yazılım ve aracı tek dokunuşla hizmetinize sunuyoruz.

Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri
Miera Bilgi Teknolojileri

Blog