Miera Bilgi Teknolojileri
Light Dark

Projem Var

Detaylı bir teklif istiyorum.

Acelem Var

Hızlı bir teklif istiyorum.

Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri

VERİ MERKEZİ HİZMETLERİ

 

Miera Bilgi Teknolojileri, müşterilerinin sahip oldukları BT alt yapısını geliştirmek, uluslararası standartların üzerine çıkarmak ve güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için veri merkezi hizmetleri sunmaktadır. Kendi veri merkezimizin haricinde güçlü iş ortaklarımızla kurumların her türlü ihtiyacını karşılamaya gayret ediyoruz. İstanbul’da her iki yakada olan veri merkezlerinin dışında, Ankara ve İzmir’de de hem ODM hem de ikincil veri merkezi hizmetlerini müşterilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için hizmetinize sunuyoruz. Veri merkezlerimizde, sunucu barındırmadan kiralamaya, yönetilen hizmetlerden yedekleme ve ODM veri merkezi hizmetlerine kadar geniş yelpaze de çözüm üretiyor, uygun maliyetlerle kullanımınıza sunuyoruz.

Ayrıca alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, siber ve fiziksel güvenlik çözümleri, domain, SSL Sertifikası ürünleri hizmetleri de hizmet yelpazemizde yer almaktadır.

15 yılı aşkın süredir, sahip olduğumuz yetkinlik ve tecrübe ile hizmet alan müşterilerimizin, veri merkezi fiziksel ihtiyaçlarına uygun olarak son derece modern teknolojilerle oluşturulmuş enerji, iklimlendirme, sistem ve güvenlik altyapılarımızla müşterilerimizn internet ağına hızlı ve sorunsuz erişimini sağlamak için çalışıyoruz. Sunucu Barındırma, Sunucu Kiralama, Uygulama Servis Sağlama (SAAS), ayrılmış alan ve daha birçok hizmetimiz sayesinde, ihtiyacınız olan teknolojiyi size hizmet olarak sağlıyoruz.

Veri merkezlerimizde, ISO 27001 ve ISO9001 belgeleri ile veri güvenliği ve süreç yönetim standartları ile hizmet sunulmakta olup, regülasyonlara uyumlu bir altyapı yönetimi verilmektedir. Veri merkezlerimiz minimum Tier II+, Tier III, Tier IV seviyelerinde sertifikasyonlara da sahiptir.

MİERA olarak, mevcut veri merkezinizin renovasyon işlemlerinde ya da ihtiyacınıza uygun olarak oluşturulacak yeni veri merkezi çözümlerinde kesintisiz iş sürekliliğinin sağlanabilmesi için altyapı, yükseltilmiş zemin sistemleri, jeneratör ve UPS gibi enerji sistemleri, iklim kontrollü hassas klima sistemleri, otomatik gazlı yangın algılama sistemleri, IP kamera ve izleme sistemleri, erişim kontrol ve güvenlik sistemleri, sunucu ve kabinet sistemleri, veri merkezi tasarımı ve kablolaması gibi birçok konuda uzman ekibimizle anahtar teslim proje hizmetleri vermekteyiz.

 

VERİ MERKEZİ DİZAYNI VE KURULUM HİZMETLERİ

 

Kurumların artan iş yüklerine ve veri hacimlerine bağlı olarak ihtiyaç hissettikleri donanım ve yazılımlar gün geçtikçe daha çok artmakta, bunları saklayıp işletecek veri merkezi ihtiyaçları da daha performanslı, kolay yönetilebilir, sorunsuz ve hızlı büyüyebilen aynı zamanda düşük maliyetli çözümlerle sağlanabilmektedir. Bu aşamada veri merkezi tasarımı ve kurulumu da çok daha önemli bir hale gelmektedir. Sistem sunucuları, depolama ve yedekleme sistemleri, network katmanları gibi unsurları içinde bulunduran özel olarak tasarlanmış alanlar olan yeni nesil veri merkezleri yedeklilik, güvenlik ve sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde tasarlanıp inşa edilmelidir.

MİERA, fiziksel altyapı planlama süreçlerinden, kesintisiz iş sürekliliğinin sağlanabilmesi için altyapı, yükseltilmiş zemin sistemleri, enerji, iklimlendirme, izleme, güvenlik, sistem odası tasarımı, veri merkezi kurulum planlama ve yönetim süreçlerinin tamamına kadar uzman ekibimiz ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Veri Merkezi Dizayn ve Kurulum hizmetlerimiz:

 • Veri Merkezi keşif ve tasarım işlemleri,
 • Fiziksel Altyapı Planlama ve Tasarımı işlemleri,
 • Internet ve Network Omurga hizmetleri,
 • Yükseltilmiş döşeme ve menfez sistemleri,
 • Enerji sistemleri, güç kaynakları, jeneratörler, UPS’ler,
 • Otomatik gazlı yangın algılama sistemleri,
 • İklim kontrollü hassas klima sistemleri,
 • IP kamera görüntüleme ve güvenlik sistemleri
 • Erişim kontrol sistemleri
 • Data ve enerji altyapı kablolama hizmetleri,
 • Sunucu, Depolama, Switch, Rack kabinetleri temini ve kurulum hizmetleri
 • Yönetilen Veri Merkezi hizmetleri

 

SUNUCU KİRALAMA VE BARINDIRMA HİZMETLERİ

 

MİERA Sunucu Kiralama ve Barındırma Hizmetleri ile kurumunuzun artan sunucularını yönetmekte zorlanmayacak, Sunucu Barındırma hizmetlerimizle de ek bir yatırım ve harcama yapmanıza gerek kalmadan veri merkezi enerji maliyetlerinizi azaltarak sunucularınızı barındırabilecek, yüksek hızda güvenli erişim sağlayacak, verilen izleme ve raporlama hizmetleri ile de sunucularınızın sürekli izlenmesini sağlayacak, bu sayede iş sürekliliğinizi arttırarak verimliliği daha iyi düzeylere çıkarabileceksiniz.

Bu kapsamda sağladığımız hizmetlerimiz:

 • Paylaşımlı Kabin (5U’dan daha düşük ihtiyaçlar için, yarım kabin, çeyrek kabin seçenekleri),
 • Kiralık Kabin (42U tam kabin kiralama hizmeti),
 • Ayrılmış Alan (tamamen size ayrılmış izole edilmiş güvenlikli alan),
 • Sunucu Barındırma Hizmeti (Firmanıza ait sunucunuza ve network cihazlarına istemiş olduğunuz bant genişliğinde kaliteli internet erişimi, yedeklilik, uzaktan yönetim, gerekli olduğu takdirde PCI/DSS sertifikalı TIER III ve yukarı seviye veri merkezi hizmeti),
 • Sunucu Kiralama hizmeti (Ekonomik Linux, Windows Server, sanallaştırma ve dedicated IP hizmeti)
 • Farklı salonlarda oluşturulacak yapılarla Zone Yedekliliği,
 • Donanım Kiralama Hizmeti (HaaS - Firewall, Load balancer, veri depolama, network ekipmanları, veri yedekleme, DDOS koruma ve izleme kiralama hizmetleri)

Tamamı yedekli çalışan network alt yapımız ile olası teknik sorunlardan etkilenmeden, %99.9 yüksek uptime oranı ile kiralık sunucularınızı kesintisiz olarak yönetin.

BT Çözümleri

 

WEB SİTESİ BARINDIRMA VE İŞLETİM HİZMETLERİ

 

Web sitenizi veya web uygulamanızı internette yayınlayabilmenizi sağlayan web sitesi barındırma (web hosting) hizmetimiz,  güvenli ve kesintisiz olarak üstün performanslı, yüksek erişilebilirlik sunan, size uygun optimize edilmiş en iyi deneyimi yaşatan esnek ve kolay yönetilebilen yüksek güvenlik standartlarını destekleyen bir yapı sunar.

Veri merkezi altyapısında en iyi donanım, yazılım ve iletişim özellikleri ile en ideal ve yüksek hız odaklı en uygun barındırma paketlerimizle sizlere hizmet sunmaya gayret ediyoruz. Sunulan paketlerde en büyük fark sağlanan kapasite ve hizmet sağlanacak web sitesi sayısı haricinde yedekleme, antispam koruması, statik IP adresleri, DDOS koruması ve ihtiyaç halinde ek trafik kapasitesi gibi ek özellikleri de kapsamaktadır.

Her tür web sitesiniz için sunduğumuz uygun çözümlerimiz arasından size uygun plan ve paketi seçerek yüksek performanslı web hosting hizmetlerimizden hemen faydalanabilirsiniz.

Web sitesi barındırma hizmetlerimizin detayına ulaşmak için satış temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

SPAM GATEWAY HİZMETLERİ (ANTİSPAM)

 

Kurumların gelişen teknoloji ile en önemli iletişim kanallarından bir olan e-posta hizmeti, aynı zamanda en çok tehdit alan kanal olarak ta öne çıkmaktadır. Kesintisiz e-posta alıp gönderebilmek ve e-postalarınızın reddedilmesini önlemek ya da spam olarak algılanmasını önlemek için Spam Gateway (AntiSPAM) hizmetleri çok önem kazanmıştır.

MİERA olarak sağladığımız antispam e-posta koruma sistemi ile düzenli olarak güncellenen spam filtremiz ile gereksiz mailleri engelleyip, kirli mail trafiğini kontrol etme imkânı sağlıyoruz. Böylece, iş süreçlerinizin aksamasının önüne geçerek yalnızca gerçek e-posta göndericilerinden gelen e-postaların mail kutunuza ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Beraberinde sağlanan antivirüs desteği ile e-posta içerisinde ya da ekinde size bulaşabilecek zararlı içerikleri de ulaşmadan engelleme imkanına kavuşursunuz. Kurumsal olarak White ve black list’ler oluşturarak istenmeyen e-postaların mail kutunuza erişimini engelleyip daha düzenli hale getirebilirsiniz.

 

ALAN ADI (DOMAIN) VE SSL LİSANS HİZMETLERİ

 

Kurumunuzun internet dünyasına açılımını sağlayan ve kurumunuzun adını içeren alan adına sahip olmanız, başkalarına kaptırmadan veya imajınız zedelenmeden koruma altına alabilmeniz için ayrıcalıklı hizmetlerimizi sizinle buluşturuyoruz. Anlık olarak Online Alan Adı (domain) kaydınız gerçekleştirilmekte ve kullanıcı dostu yönetim panelimiz sayesinde kolayca alan adı yönetim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sağlanan yetkinliklerle alan adınızın kimlik bilgilerini (whois) ücretsiz olarak koruma altına alabilir, bilginiz dışında sahip olduğunuz alan adının transferini güvenlik kilidi sayesinde önleyebilirsiniz. İki aşamalı hesap koruması sayesinde parolanızla birlikte sağlanan mobil şifre doğrulaması sayesinde daha güvenli erişim sağlayabilirsiniz. Alan adınızı dilediğiniz kişiye ücretsiz olarak ve kısıtlama olmaksızın iç transferi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanısıra alan adlarınızı ücretsiz olarak yönlendirebilir, e-Posta, telefon ve canlı destek hattı üzerinden dilediğiniz an istediğiniz işlemler için ihtiyaç duyduğunuz desteğe ulaşabilirsiniz.

Daha güvenli veri akışı ile web sitelerinizin, kullanıcı ve müşteri bilgilerinizin güvenli hale getirilerek korunması için alan adlarını doğrulaması ve uygun SSL sertifikası hizmetlerimizle destek oluyoruz. İster kişisel alan adı isterse kurumsal doğrulamalı (DV/OV) SSL sertifikalarına ihtiyacınız olduğu anda güçlü bir ekipten destek almanın tadını çıkarın ve size en uygun SSL paketini seçme ayrıcalığını yaşayın.

 

İŞ SÜREKLİLİĞİ VE FELAKET KURTARMA (DRBC) HİZMETLERİ

Kurumların gün geçtikçe artan iş yükleri ile paralel olarak gelişen ve büyüyen BT altyapıları daha da kritik hale gelmektedir. Kurumunuzun altyapı sistemlerinin iç ve dış müşteriler için sürekliliğinin ve güvenliğinin sağlanması, etkin ve güvenilir bir şekilde sağlanması için iş sürekliliği ve felakatlere karşı koruma hizmeti sunuyoruz. İş ortaklarımızla birlikte sağladığımız Olağanüstü Durum Merkezi (ODM) çözümlerimizle kurumunuzun kendi kendine yaşayan bir sisteminin olması ve felaket durumlarında bile ayakta kalabilmesi için alternatif öneriler sunuyoruz.

Gelişen teknoloji ile kurumların karşılaştığı tehlike ve tehditlerde boyut değiştirmekte, kurum için afetler haricinde siber tehditler sonucu yaşanabilecek veri ve imaj kayıpları da oldukça maliyetli olmaktadır. Sunduğumuz ODM ve DRBC hizmetlerimizle, kurumların BT altyapı ve sistemlerini etkin ve güvenilir bir şekilde çalışır halde tutarak iş sürekliliğini garantileyen ve temel kurum fonksiyonlarında herhangi bir aksamaya yol açmayan bir ortam sağlıyoruz. İş sürekliliği operasyonlarınızı düzene koymanıza destek oluyor, felaket ya da zafiyet kaynaklı risklerin gerçekleşmesi halinde maliyetlerinizi daha iyi yönetebilmenize destek olacak alternatif bulut yedeklilik çözüm ve hizmetlerimizle destek olmaya devam ediyoruz.

 

Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri
Miera Bilgi Teknolojileri

Blog