Miera Bilgi Teknolojileri
Light Dark

Projem Var

Detaylı bir teklif istiyorum.

Acelem Var

Hızlı bir teklif istiyorum.

Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri
Hizmetimiz Dünya Çapında Markalar Tarafından Kullanıyor
SUNUCU, AĞ VE ALTYAPI HİZMETLERİ
SUNUCU, AĞ VE ALTYAPI HİZMETLERİ
SUNUCU, AĞ VE ALTYAPI HİZMETLERİ
SUNUCU, AĞ VE ALTYAPI HİZMETLERİ

SUNUCU, AĞ ve ALTYAPI HİZMETLERİ

Kurumunuzun ihtiyaçlarına uygun ve mevcut teknolojik altyapınıza uyumlu sunucu ve ağ yönetim sistemleri, veri depolama, veri merkezi, yedekleme, sanallaştırma gibi çözüm ve hizmetleri uçtan uca sağlıyoruz. Tüm sağlanan altyapıya ilişkin tasarım, kurulum, işletim hizmetleri dahil ister kurum içi ister bulut üzerinden olsun gerekli kapasitenin sağlanması hususunda iş ortağınız olarak yanınızdayız.

 

AĞ ALTYAPI ve YÖNETİM HİZMETLERİ

 

Müşterilerimizin sahip oldukları ağ topolojilerine ve stratejilerine uygun olarak, endüstride en çok tercih edilen her türlü marka ve model network cihazları temin edip kurulumlarını uzman ekiplerimizle yaparak proaktif network cihazları kurulum ve işletim desteği sağlıyoruz.

MİERA olarak, kurumunuzun BT altyapısı yatırımlarından maksimum ölçüde faydalanarak sürekli gelişen yeni nesil Ağ (Network) bileşenleri ve çözümlerini aşağıdaki başlıklarda katma değerli özelleştirilmiş hizmetleri sunmaktayız:

 • Kablolu ve kablosuz network mimari tasarım, kurulum ve yapılandırma,
 • Ağ altyapınız için gerekli aktif cihazların temini, kurulumu ve mevcut alt yapının modernizasyonu,
 • Local Area Network (LAN), Wide Area Network (WAN) sistemleri kurulumu,
 •  Internet Güvenlik Sistemleri, Güvenlik donanım ve yazılımları temini,
 • Ağ loglama ve izleme çözümleri,
 • Kablo kanallarının, prizlerin, ağ kablolarının (UTP, Fiber Optik vs.), elektrik altyapısının montajı,
 • CAT-5, CAT-6, CAT-7 Network Ağ Kablolama Hizmetleri,
 • Ağ cihazlarının, kabinlerin, panellerin montajı, kurulumu ve devreye alınması,
 • Patch Panel, Switch Montaj ve Test Hizmetleri,
 • Metro Ethernet İnternet, MPLS VPN ve Noktadan Noktaya Fiber optik erişim ve data hatların tesisi,
 • Ağ üzerindeki cihazların iletişim, yetkilendirme, paylaşım, güvenlik gibi ihtiyaçlarına uygun çözümlerin sağlanması,
 • Siber Güvenlik ve Yasal Uyumluluk sıkılaştırma çalışmalarının sağlanması.

SUNUCU SİSTEMLERİ KURULUMU VE YÖNETİMİ

 

Hizmet verilen sektör gözetmeksizin kurumların ihtiyaçlarına uygun olarak, geniş yelpazede global ve yerel olarak kurumlarca en çok tercih edilen marka ve modellerde sunucu sistemlerini tercih ederek uygun donanım seçimi, temini, kurulum ve konfigürasyonların yapılması gibi hizmetleri alanında uzman ve platform bağımsız ekiplerimiz ile destekliyoruz. Teminini sağladığımız sunucu sistemleri olarak giriş seviyesinden veri merkezi sunucu sistemlerine kadar geniş yelpazede çözümler sağlıyoruz. Temini, kurulumu ve işletim hizmetini verdiğimiz sunucu tipleri aşağıdaki şekildedir:

 • Standart Tower Sunucular
 • Rack Mounted Tipi Sunucular
 • Blade Tipi Sunucular
 • Bulut Tabanlı Sunucular
 • Bütünleşik Sistemler

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sunucu çözümleri üreterek, entegre edilebilen ve yüksek verimlilik sağlayan platformlar sunuyoruz. Sağladığımız danışmanlık hizmetlerimizle de, marka bilinirliği olan ve dünyaca tanınmış uygulamalar alanındaki birikim ve deneyimimizle de iş süreçlerinize, operasyonel işletim ihtiyaçlarınıza cevap veriyoruz.

Kurumunuzun tüm sunucu, altyapı ve network ihtiyaçlarını bulut ortamında da bulundurma imkânı sağlayarak; File Server, DNS Sunucu, Web Sunucu, E-Posta Sunucu vb. sistemleri bünyenize dahil ediyor ve internet ortamında bağımsız olmanızı sağlıyoruz.

 

SANALLAŞTIRMA HİZMETLERİ

BT Çözümleri

Sanallaştırma; günümüzün X86 bilgisayarlarının çok sayıda işletim sistemi ve uygulamalarla çalışmasını sağlayarak, BT altyapınızı daha basit, verimli ve daha etkili hale getirmektedir. Sanallaştırma sistemleri kullanıcı ile donanım arasında mantıksal bir katman oluşturarak kullanıcının doğrudan fiziksel sistem kaynaklarına erişmesini engelleyen bir teknoloji sunar.

Fiziksel bir sunucu üzerinde, sunucu açıkken yapılması mümkün olmayan birçok işlem sanal sunucuda kolayca gerçekleştirilebilmektedir;

- Ram Yükseltme

- CPU Yükseltme

- Disk Ekleme / Çıkarma ve mevcut disk boyutunu yükseltme

- Snapshot Alma (Sunucunun anlık kopyasını oluşturma)

gibi bir çok avantaj sağlamaktadır.

15 yılı aşkın süredir BT sektöründe başarısını kanıtlamış bir firma olan MİERA, çalışmış olduğu her sektör ve büyüklükte firmaya vermiş olduğu hizmetlerden edindiği tecrübeler ile kurumunuza en doğru katkıyı sağlayacak firmalardan biridir.

Sanallaştırma (virtualization) hizmetimiz ile sahip olduğunuz donanım altyapısını en etkili ve stabil şekilde kullanmanıza yardımcı olmak için yanınızdayız. Kurumların ve müşterilerimizin BT veri merkezlerinde bulunan sunucular, kabinet, hat maliyetleri, yer, güç tüketimi, bakım, yönetim ve sistem soğutma maliyetlerinin minimize edilmesini, sistem yönetiminin kolaylaştırılmasını, iş yüklerini minimize etmelerine yardımcı olmak için sanallaştırma teknolojileri alanında aşağıdaki başlıklarda hizmetler sunmaktayız:

 

Sanallaştırma türleri;

 • Sunucu Sanallaştırma (Server Virtualization)
 • Ağ Sanallaştırma (Network Virtualization)
 • Depolama Sanallaştırma (Storage Virtualization)
 • Masaüstü ve Dizüstü Sanallaştırma (Desktop & Laptop Virtualization)
 • Uygulama Sanallaştırma (Application Virtualization)

Sunucu Sanallaştırma

Sunucu Sanallaştırma Projelerinizde Microsoft Hiper-V, VMware ve Citrix gibi sektörde kabul görmüş firmaların çözümlerini sunmaktayız. Sanal altyapı çözümlerimizle iş süreçlerinizde kesintisiz yönetim olanağı kazanın. Hipervizör sanallaştırma yönetimi ile VMware ESX, Microsoft Hyper-V ve Citrix Xen sanallaştırma katmanlarında sunucu kaynaklarının kullanımı ve yönetimi, snapshot, klonlama ve kopya işlemleri, sunucu eklenmesi ve çıkarılması işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirilirsiniz.

Ağ Sanallaştırma

Ağ bileşenlerinin sanallaştırılıp tıpkı fiziksel ağ ile bağlantı yapılmış gibi çalışmasını sağlayan ağlarda mikro-segmentasyon yapabilmeniz sayesinde iş yükünüzün ayrıntılı şekilde güvenliğini sağlayabilir, kurumun hassas sistemleri izole edebilir, ağ kaynaklarını kullanıcılar için etkili bir şekilde paylaştırabilir, uyumluluk riskini ve kapsamını daraltarak verimlilik esasına göre yönetilebilirsiniz.

Depolama Sanallaştırma

Kurumsal ağınızda bulunan birden çok ağ depolama aygıtından gruplama işlemi yaparak fiziksel depolamayı tek bir depolama aygıtı gibi görmenize yardımcı olan teknolojileri sağlayıp, depolama ve veri yönetimi için daha az zaman harcayarak kolay yedekleme, arşivleme ve kurtarma görevlerini yerine getirmenizi sağlıyoruz. Otomatik yönetim, depolama kapasitesinin artırılması, manuel denetimde daha az zaman harcama ve kolay güncellemeler sayesinde ortam sürekliliğini etkin bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Masaüstü Sanallaştırma (VDI)

VDI teknolojileri sayesinde kurumunuz bünyesinde ya da veri merkezinizde bulunan sanal bilgisayarların, uzak masa üstü protokolleri sayesinde son kullanıcılarınızın hizmetine açılmasını sağlıyoruz. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılarınıza, sunuculardaki kaynaklara ve uygulamalara kendi istekleri doğrultusunda esnek olarak erişme imkanı sunuyoruz. Böylece, terminal hizmetleri ile uyumlu olmayan uygulamaları kullanıcı desktop ortamınızda direk sunucuya taşıdığından VDI teknolojisi ile sorunsuz çalışmasını sağlıyoruz.

Uygulama Sanallaştırma (APPV)

Uygulama sanallaştırma (Application Virtualization), son kullanıcıların kullanacağı uygulamaları merkezi bir sunucu ortamından kullanıcıların kendi bilgisayarlarına kurulmasına gerek kalmadan erişip kullanmalarına olanak sağlayan teknolojidir. Bu alanda en çok tercih edilen üreticiler (Citrix, VMware ve Microsoft Hyper-V çözümleri) ve uzman kadromuzla müşterilerimize destek oluyoruz.

 

VERİ DEPOLAMA HİZMETLERİ

 

Kurumunuzun artan ihtiyaçlarına gelişmiş veri saklama teknolojileri ile destek oluyoruz. DAS (direct attached storage), NAS (network attached storage) ve SAN (storage are network) sistemleri bazında global ve yerel olarak hangi sektörde olursa olsun ya da hangi ölçekte olursa olsun bir çok işletme tarafından en yaygın olarak kullanılan ve tercih edilen en ileri teknolojik çözümleri sizinle buluşturuyoruz.

Büyüyen veri miktarınızın doğal sonucu olarak bu verilerin, güvenli, hızlı, erişilebilir ve felaket durumlarında bile kesintisiz olarak depolanması gereksinimleriniz için yüksek performanslı uygun maliyetler ile kurumsal sektöre yenilikçi çözümler üretiyoruz. All Flash ve Hibrit depolamadan yazılım tabanlı depolamaya kadar her ölçekte çözümü Depolama Alanı Ağları (SAN) çözümleri ile maliyetlerinizi optimize ederek katmanlı depolama, ilke tabanlı otomasyon ve akıllı veri yönetimi ile depolama altyapınızı kolayca yönetmenize yardımcı oluyoruz.

MİERA olarak sizlere sunduğumuz ileri teknolojik çözümlerimiz:

 • INFINIDAT INFINIBOX, INFINIBOX SSA, INFINIGUARD
 • HUWAEI OCEAN STORE
 • PURESTORAGE
 • DELL/EMC
 • EXAGRID
 • NETAPP
 • QNAP
 • SYNOLOGY

YEDEKLEME/KURTARMA (BACKUP & RECOVERY) HİZMETLERİ

 

Kurumsal verilerinizin olası herhangi bir saldırı, suiistimal, ihmal ya da afet kaynaklı kaybına karşı güvenli bir şekilde yedeklenmesini sağlayan entegre çözümler sağlıyoruz. Olası veri kaybı durumunda yedeklenmiş verileri hızlı ve güvenli bir şekilde geri yüklenerek, sistemlerin hizmet vermesine destek oluyoruz. Dilerseniz kendi veri merkezinizde veya farklı bir veri merkezinde bulunan verilerinizi, MİERA Veri Merkezi’nde ya da iş ortaklarımızın ODM merkezlerinde yedekleyin. INFINIGUARD, EXAGRID, QNAP vb. donanımsal çözümlerimizin yanısıra Veeam, Acronis, CommVault, Druva ve Quest gibi yedekleme yazılımı teknolojileri ile de kurumlara yardımcı oluyoruz.

Ayrıca yönetilen yedekleme hizmetlerimiz ile de;

 • 3.’cü Lokasyona güvenli yedekleme,
 • Fidye yazılımlarına karşı değiştirilemez güvenli yedekleme,
 • Uygulama ve sistemler bazında akıllı yedekleme,
 • Sanallaştırma ve bulut platformlarının yedeklenmesi,
 • Tekilleştirme teknolojileri ile yedekleme sürelerinin ve sıklığının yönetimi,
 • Sanal teyp kütüphaneleri çözümlerinin kurulumu, entegrasyonu ve işletilmesi,
 • Olağanüstü durum merkezi çözümleri ile felaket kurtarma ve iş sürekliliği senaryo ve planlarına uygun yedekleme takvimlerinin işletimi,
 • Kurumsal yedekleme operasyonlarının merkezi olarak tek noktadan yönetimi,
 • Yedekleme otomasyonunun hayata geçirilmesi,
 • Veri kaybı yaşanması halinde kurumsal yedeklerden güvenilir veri kurtarma hizmeti,
 • Aylık olarak yedekleme sonuçlarının müşteri ile paylaşılması,
 • Yılda iki kere geri dönüş testinin yapılması.

YAPISAL KABLOLAMA HİZMETLERİ

 

Kurumların ve müşterimizin gerek veri merkezlerinde gerekse ofis yerleşkelerindeki yapısal kablolama ihtiyaçlarına uygun altyapı kablolama hizmetlerini sunuyoruz. Keşif ve projelendirme, analiz ve tasarım, kurulum ve test süreçleri, etiketleme ile ölçüm ve sertifikalandırma işlemlerini yürütüyoruz. 15 yılı aşan tecrübemiz ve bilgi birikimimiz sayesinde müşterilerimize sorunsuz, üstün nitelikli, yerel ve global olarak güvenilir ve tercih edilen ürünlerle uzun yıllar sorunsuz ve verimli bir şekilde kullanabilecekleri yapısal altyapı kablolama sistemlerini kuruyor, bakım ve desteğini sağlıyoruz.

Müşterilerimizin mevcut altyapılarındaki aktif kablolama altyapısının düzenlenmesi, hasarlı ve çalışmayan kabloların tespit edilmesi, EIA/TIA standartlarına uygun olarak gelişmiş kablo test ölçüm cihazları ile testlerin gerçekleştirilmesi, kablo uçlarının patch panellerde ya da aktif/pasif cihazlarda sonlandırılması, tüm süreçle ilgili bilgilendirilmelerin yapılması hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. Detaylı proje çizimi, kablo takip şeması, vb. dökümanlar ile birlikte müşterilerimize proje sonu teslimat gerçekleştirilmektedir.

Yapısal kablolama çözümleri arasında, Cat5, Cat5e, Cat6, Cat7, Fiber Optik, Coax ve bakır kablolama ile Rack kablolamaları da yer almaktadır. Kablolar, data prizi, data plug, patch panel, kabinet gibi pasif ekipmanlar ile oluşturulan sağlıklı bir network altyapısı ile müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmaya gayret ediyoruz.

 

Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri
Miera Bilgi Teknolojileri

Blog