Miera Bilgi Teknolojileri
Light Dark

Projem Var

Detaylı bir teklif istiyorum.

Acelem Var

Hızlı bir teklif istiyorum.

Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri

MERKEZİ İZLEME, TAKİP ve BİLDİRİM HİZMETLERİ

 

AĞ OPERASYON KONTROL MERKEZİ (NOC) HİZMETLERİ

 

MİERA olarak, çalışmakta olduğumuz kurumların ve müşterilerimizin kurumsal ağlarının çalışır halde tutulması, olası saldırılar karşısında korunması ve en az zararla ayakta kalabilmesi için kuruma ait donanımların ve ağ üzerindeki trafiğin durumunu takip etmekte, sistemde aksaklığa neden olacağını düşündüren bir anormallik tespit edildiğinde sorunu çözmek ya da üst seviye uzmanlara bildirmek gibi görevleri yerine getirerek Ağ Operasyon ve İzleme hizmetleri sunuyoruz.

 

NOC ekibimiz, ağ kesintilerine neden olabilecek donanım hatalarını, cihaz konfigürasyon yanlışlarını, kullanıcılardan kaynaklı hataları, siber saldırı kaynaklı meydana gelen arızaları ya da doğal afetler sonucu oluşan kesintileri önlemek için 7/24 izleme hizmeti sunmaktadır. Ağ altyapısında oluşan sorunların kök nedeninin araştırılarak tespiti, kurumları hedef alan tehdit ve saldırılara neden olan güvenlik açıkları ile şüpheli ağ trafiğinin izlenmesi, ağ üzerinde oluşan alarm, log kalabalıklığı ve karmaşıklığını ortadan kaldırarak yönetimin kolaylaştırılması, zararlı yazılım nedeniyle oluşan yüksek trafik, eski ya da bozuk bir network ekipmanı nedeniyle ağ ortamındaki performans kayıpları, yavaşlıklar ve gecikmelerin ortaya çıkarılarak çözüme kavuşturulması için proaktif olarak hizmet veriyoruz.

 

SİBER GÜVENLİK OPERASYON KONTROL MERKEZİ (CSOC) HİZMETLERİ

BT Çözümleri

Siber Güvenlik Operasyonları Merkezimiz (SOC) ile, yeni nesil siber tehdit algılama ve olaylara müdahale hizmeti sunuyor, kurumunuzun sistemlerini ve kurumsal verilerini siber tehditlere karşı koruyoruz. Tüm güvenlik sistemlerinizi gerçek zamanlı olarak tarıyor, güvenlik altyapısını potansiyel siber tehditlerden korumak için günün her saatinde aktif olarak çalışıyoruz.

 

Her ölçekteki kurum için SOC merkezleri kuruyor ya da var olan merkezlerini işleterek veya gelişmiş tehditlere karşı defans ekiplerinin kurulması için yetişmiş ve yetenekli kaynakları sağlıyor,  SOC sorumluluklarının bir kısmını veya tamamını yönetilen hizmet sağlayıcısı (MSP) olarak biz sağlıyoruz.

 

SOC ekiplerimiz tarafından sistemlerden, uygulamalardan, güvenlik duvarlarından , tehdit istihbaratından, izinsiz giriş önleme ve tespit sistemlerinden (IPS / IDS), uç nokta algılama ve yanıt sistemlerinden (EDR, XDR), güvenlik bilgileri ve olay yönetimi (SIEM) sistemleri üzerinden toplanan ve izlenen ham veriler vasıtasıyla uyarılar ve anormal trafik veya tehlike göstergeleri (IOC) ekip üyeleriyle tarafından takip edilerek, hızlıca tepki verebilmesi sağlanır. Farklı SOC modelleri ile kurumlara en uygun hizmet modeli bulunarak hizmet verilmesini sağlıyoruz.

Çok işlevli bir SOC/NOC modeli yapılanma ile, güvenlik işlevlerinin ötesine geçerek BT operasyonlarının, uyumluluğun ve risk yönetiminin birlikte olmasını sağlıyor, kaynakları konsolide edip, maliyetleri de düşürerek kurumlara çok çeşitli avantajlar sağlıyoruz. Çoklu kanal desteği ile (e-posta, online sistemler, telefon vb.) her an erişim imkânı ve proaktif geri bildirim sağlıyoruz.

 

Sağladığımız SOC hizmet ekibi ile aşağıdaki temel görevleri yerine getiriyoruz:

  • Güvenlik Olayı ve Olay yönetimi (SIEM),
  • Saldırı Tespit / Önleme Sistemi yönetimi,
  • Güvenlik duvarı yönetimi,
  • Antivirüs Ekibi yönetimi,
  • Olay Yönetim Ekibi,
  • Red Team Hizmeti,
  • Zafiyet tarama ve sızma testi faaliyetleri,
  • Açık kaynak istihbaratı ve istihbaratsal veri elde etme.

 

DAHİLİ İZLEME SİSTEMLERİ (CCTV)

 

Müşterilerimizin güvenlik beklentilerini daha etkin ve verimli bir şekilde karşılayabilmek için CCTV (Kapalı Devre Kamera) İzleme Merkezi kurulumunda destek oluyoruz. CCTV izleme sistemleri çözümlerimiz ile tek bir noktadan hızlı bir şekilde kontrol edilebilmesini sağlamaktayız. Kurumların CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri (analog ya da IP tabanlı kameralar) ihtiyaçlarının tespit edilmesi ve projelendirilmesi ile birlikte alım aşamasından kurulumuna ve işletime alınmasında kadar bütün süreçlerde yanınızdayız.

 

Uygulanabilirlik ve esneklik açısından çeşitlilik sağlayan IP tabanlı güvenlik kamera sistemleri, hem kablolama alt yapısı ile hem de kablosuz yapı ile kolayca kullanılabilmekte, çözünürlük ve kaliteli görüntü elde etmekte en güncel teknolojileri desteklemektedir. IP kamera sistemleri ayrıca yönetsel açıdan bir sürü avantaj sağlamakta, mobil cep telefonları da dahil olmak üzere birçok sistem üzerinden kolayca yönetilebilmekte, tek noktadan birçok güvenlik kamerasına erişilerek izleme, sesli görüşme, video analizleri gibi işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir.

 

 

Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri Miera Bilgi Teknolojileri
Miera Bilgi Teknolojileri

Blog